Web Sayfası Tasarımı - Netgir
e-ticaret-turkce e-ticaret-ingilizce e-ticaret-bizi-arayin e-ticaret-demo

E-Ticaret

E-Ticaret ve E-Ticaret Çözümleri

E-ticaret sitesi sahibi olmak artık çok kolay.  Eğer e-ticaret sitesi sahibi olmak isterseniz Netgir size yardımcı olmaya hazırdır. Piyasada milyonlarca site vardır ve bu sitelerin hepsi bi

...

E-ticaret nedir? E-ticaret elektronik ticaret’in kısaltılmasıdır. Peki Elektronik ticaret nedir? Kısacası E-ticaret, internet üzerinden yapılan ticarettir. İnsalar internette ürün satın alırlar. Genellikle bu ürünleri kredi kartlarıyla, hav

...
Pazar, 28 Aralık 2014
E-ticaret E-Posta Girişi:
Şifreniz:
Web Sayfası Tasarımı

Web sayfası tasarımı aslında çok önemlidir. Web tasarımından ziyade web sayfası tasarımlarına daha çok önem verilmelidir. Çünkü sitenizin içeriği her sayfada farklılık gösterebilir ve bu durum da ziyaretçilerinizi pek de etkilemeyebilir. Eğer ziyaretçilerinizi daha fazla etkileyebilmek için web sayfası tasarımlarına çok önem vermeniz gerekmektedir.

Artık bir çok şirket her web sayfasını farklı tasarlatmaktadır ve bu yeni bir trend haline gelmiştir. Fakat bu durum müşteriler için biraz masraflı gözükse de aslında daha fazla etkili olduğundan yaptığınız sunumun karşılığını daha iyi alacaksınızdır.

Web sayfası tasarımı uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Tasarımm yapılırken sitenin yazılımına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü her tasarım her yazılıma uyum sağlamayabilir. Uyum sağlamasa bile bir takım uygulamalar web sayfası tasarımı için masraflı olabilir. Bunun için ise web yazılım ve ve web sayfası tasarımı yapılacak yerin ortak olması çok önemlidir. Tasarım ve yazılım departmanları şirketler içerisinde ortaklaşa çalıştıkları için sizin için bir sıkıntı olmayacaktır.

Web sayfası tasarımlarında önemli noktalar

Tasarımda bazı önemli noktalar vardır. Çünkü gözümüz soldan sağa doğru okumaya alışmıştır. Bundan dolayıda web sayfasını tasarlarken genelde web sayfasının logosu tasarımın sol üst köşesinde olur. Çünkü logo bir sayfa tasarımı için büyük önem taşımaktadır. Bunun dışında da menüler genellikle web sayfasının sol kısmında yer almaktadır. Çünkü bir ziyaretçi ilk önce menülere bakar ve sayfanın en önemli yerlerinden biri de sol taraftır. Bu bir kural değildir fakat web sayfası tasarımcıları genellikle, sayfa tasarlarken menüleri sol tarafa yerleştirirler.

Sayfada web tasarım

Sayfadaki tasarım 90lı yıllarda çok önem taşımıyordu. Fakat internetin yaygınlaşmasıyla birlikte web sayfalarının sayısı arttık ve tasarım bu yüzden büyük önem taşımaya başladı. Bunun sebebi de rekabetin artmasıdır. Sayfanızın tasarımı diğer sitelerin sayfalarından ne kadar fazla olursa o kadar çok diğerlerinden dikkat çeker ve akılda kalır.

Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım.