Online satış sitesi kurmak - Netgir
e-ticaret-turkce e-ticaret-ingilizce e-ticaret-bizi-arayin e-ticaret-demo

E-Ticaret

E-Ticaret ve E-Ticaret Çözümleri

fiyat-elektronik-ticaret

Elektronik Ticaret ilk duyduğunuzda size şaşırtıcı gelebilir ama genellikle elektrınik ticareti e-ticaret olarak okuyoruz. Belki gelecekte e-ticaret ismi adını elektronik ticarete bırakabilir çünkü artık günümüzde birçok  kişi e-t

...

fiyat-e-ticaret-siteleri

E-ticaret siteleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Ufak bir bütçesi olan herkes güzel tasarımlı ve işlevsel sitelerin sahip olabiliyor.  Netgir, birbirinden farklı e-ticaret siteleri oluşturma imk

...
Cumartesi, 20 Aralık 2014
E-ticaret E-Posta Girişi:
Şifreniz:
Online satış sitesi kurmak

Online satış sitesi kurmak tahmin edilenin aksine oldukça kolay bir girişimdir. Önemli olan şey online olarak satış yapacağınız ürünü bulmaktır. Ürünü bulduktan sonra ise yapmanız gereken şey Netgir ile iletişime geçip satış sitesi kurmaktır. Neden mi Netgir? Çünkü online satış sitesi kurmak istiyorsanız ve kaliteli alışveriş ve ucuz hizmet almak istiyorsanız Netgir sizin için doğru adres.

 

Online satış sitesi kurmak için gerekli olanlar


1- Bir adet domain adresine sahip olanız gerekiyor. Bunun için Netgir ile iletişime geçebilirsiniz.
2- Online satış sitesi kurmak için en gerekli şeylerden biri olan sanalpos başvurusuna ihtiyacınız var. Fakat sanalposunuz olmasa bile çeşitli ödeme sistemleri ile satış yapabilir, online sitenizi kurabilirsiniz.

Yalnız online satış sitesi için sadece kurmak yetmez. Bu siteler için oldukça iyi strateji yapmanız gerekiyor. Peki neler mi? Bunlardan en önemlisi tabi ki reklam. Satış yapabilmeniz için bu şart. Fakat size önerimiz google ve sosyal medya reklamcılığından anlayan profesyonel kişilerle çalışmanızdır.

online-satis-sitesi-kurmak

Neden online satış sitesi kurmak gerekir?

Çünkü pazarlamanın kuralları değişti. Artık müşteri yorumlarını takip, ürün analizleri, rekabet analizleri gibi etkenler internette. Eğer siz online satış sitenizi kuramazsanız tüm bu etkenlerden haberdar olmazsınız ve markalaşamazsınız. Çünkü günümüzde devlet işleri dahil her şey internetten yapılmakta. Önemli olman online satış sitesi kurmak değil, önemli olan online satış sitesi kurarak müşterilerinizin ihtiyaçlarını öğrenmek, herhangi bir marka karalama krizinde olaylara müdahale etmektir. Böylelikle online satışlarınızlarınızla diğer satışlarınızı da desteklemiş olacaksınız.

Online satış sitesi kurmak ile elde edecekleriniz

 Bunun içinyukarıda da belirttiğimiz gibi satışlarınızı online kurarak birçok şey elde edebilirsiniz. Aşağıda da elde edeceğiniz birçok önemli maddeyi sıraladık.

Online satış sitesi kurmak - Müşteri yorumları ve şikayetleri

 Müşteri yorumları ve şikatleri markanız için çok önemlidir. Günümüzde birçok insan mağazanızdan da olsa ilk önce mağazanıza gelmeden önce satış sitelerinden ön araştırma yapıyor. Eğer online olarak markanız arama motorlarına yazıldığında en önce çıkıyorsa, ve arama motorlarında markanız hakkında kötü yorumlar varsa doğru bir şekilde kriz yönetmelisiniz. Hem hatalarınızı düzeltmeli hem de bu yorumlara müşteri temsilcisi olarak cevap vermelisiniz

Online satış sitesi kurmak - Ürün fiyatları

 Ürün fiyatlarınızın karşılaştırılması, eğer ürün fiyatlarınız rakiplerinize göre çok yüksekse sizin için çok kötü olacaktır. Eğer online satış sitesi kurmak gibi bir niyetiniz yoksa, hatta internet kullanmıyorum diye övünüyorsanız da satışlarınızın düşme sebebeini anlamayacaksınızdır. Çünkü online satış sitesi kurmanın yanısıra satış sitenizi fiyat karşılaştırma sitelerine de entegre etmelisiniz.

Online satış sitesi kurmak - Kurumsal tanıtım

 Şirketiniz küçük ölçekli bir şirket olabilir. Fakat online satış sitenizde öyle güzel bir kurumsal tanıtım yaparsınız ki, sitenizi o kadar güzel tasarlatırsınız ki, online satış sitenize gelenler sizi olduğunuzdan daha büyük bir şirket olarak da görebilirler. Böylelikle de küçük ölçekli bir şitket olmaktan çıkıp büyük bir şirket olmak için de bir adım atmış olursunuz.

Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım.